منوی اصلی
صفحه اصلی
درباره ما
تماس با ما
ارسال پیام
سوالات متداول
آلبوم تصاویر
جستجو در سایت
معرفی این صفحه به دوستان
آرشیو مطالب

رزرو 
                          وقت

پرسش و پاسخ

پرداخت الکترونیک

پرداخت الکترونیک
سایر صفحات
جراحی بینی
جراحی زیبایی صورت
جراحی ابرو
جراحی گوش
جراحی پلک
تزریق پروتز لب
تزریق پروتز چانه و گونه
تزریق بوتاکس
آندوسکوپی سینوزیت
جراحی لوزه
جراحی تیروئید
جراحی تومور های گردن
جراحی خرخر
شکاف کام
جراحی تومور غدد بزاقی
جراحی تومور حنجره
آشنایی با پروتز چانه و گونه
مقالات
بیوگرافی دکتر
مركز جراحي
دانلود
گواهی نامه ها
بیمارستان فوق تخصصی لاله
تازه های پزشکی و سلامت
کروکی مکان های مناسب پارک خودرو
باکس لینکهای مفید
تازه های پزشکی

سوالات متداول
۱۳۹۳ پنج شنبه ۱۰ مهر

 

 

آیا در صورتیکه بیمار پس از عمل ، دچار بیماری جانبی شود ، هیچ تضمینی جهت درمان مجدد بیمار وجود دارد ؟

بله ، قطعا
آیا جراحی زیبایی دکتر شریعتی ، دارای الگو ها و مدل های متفاوتی هستند ( در اصطلاح دارای مد روز می باشد ) یا خیر ؟
بله ، در هر زمان ، الگو ها و مد های متفاوتی در سطح جامعه رایج می شوند و جراحی های زیبایی ، متناسب با شرایط روز و با در نظر گرفتن مسائل سلامتی و درمانی افراد انجام می شوند.
آیا امتیازاتی برای بیماران با سابقه دکتر شریعتی وجود دارد .یا بیمارانی که به صورت خانوادگی به دکتر شریعتی مراجعه می کنند از امتیازاتی مانند تخفیف ، دادن سریع وقت عمل و ... بهره مند می شود؟
بله
آیا امکان استفاده از امتیاز بیمه در خدمات جراحی دکتر شریعتی وجود دارد . به کدام جراحی ها بیمه تعلق می گیرد و به چه جراحی هایی تعلق نمیگیرد؟
به جراحی های زیبایی،بیمه تعلق نمی گیرد. ولی سایر جراحی ها مانند گوش ، اندوسکوپی سینوس ، تیروئید و حنجره با بیمه های تکمیلی قابل اجرا هستند.
آیا تضمینی برای سلامت جان بیمار در جراحی زیبایی وجود دارد ؟
قطعا

آیا در جراحی زیبایی ، بیمار بیهوش می شود ؟
معمولا نه ، حدود 90 درصد به صورت بیهوشی موضعی تحت جراحی قرار می گیرند.
هزینه جراحی بینی حدود چقدر است ؟
بسته به نوع بینی ، بین 4.5  تا 5.5 میلیون تومان می باشد.

آیا جای برش ها یا آثار عمل بر روی بینی باقی می ماند؟

در جراحی پلاستیک بینی معمولا اکثر برشها از داخل بینی انجام می گیرد و در صورت مهارت جراح هیچگونه ردپایی از عمل بر جای نخواهد ماند مگر در موارد نادری که به منظور جمع کردن پره های بینی نیاز به برش آنها باشد.

منظور از عملکردهای بینی چیست؟

بینی یکی از مهمترین اعضای بدن در نگهداری سلامت فرد و حفظ سایر اعضاء است. بینی دارای فیزیولوژی بسیار پیچیده ای است. وظایف اساسی بینی شامل ایجاد راه هوایی، حس بویایی، تنظیم دما، تنظیم رطوبت، تصفیه ذرات هوا و نقش در تکلم است.

مهمترین عملکرد بینی ایجاد راه هوایی برای تنفس طبیعی است. کوچکترین تغییرات در مجرای تنفسی بینی می تواند موجب مقاومت قابل ملاحظه ای در برابر عبور هوا شود به طوری که اگر قطر مسیر عبور هوای تنفسی از راه بینی به نصف تقلیل یابد، مقاومت راه هوایی بینی 16 برابر می شود.

به عنوان یک راینولوژیست، لطفا در مورد مفهوم راینولوژی توضیح بیشتری بفرمایید. 

کلمه راینولوژی از کلمه لاتین "راینو" به معنی بینی و "لوژی" به معنای شناخت تشکیل شده است. راینولوژی یک شاخه فوق تخصصی در دانش پزشکی است که به جراحی ها و درمان بیماریهای بینی، سینوسها و ساختمان های وابسته در سر و صورت می پردازد

با گسترش روز افزون دانش پزشکی، روش های جدید جراحی برای کاهش مشکلات بیماران پس از جراحی های بینی و تشکیلات مجاور بینی ابداع می شوند. از جمله این روشها که در سالهای اخیر دگرگونی شگرفی در حیطه راینولوژی ایجاد کرده است، روشهای جراحی آندوسکوپیک بینی است. به کمک این روش بسیاری از جراحی هایی که پیش از این با برشهای مختلف صورت می گرفت، بدون برش و با نتایج مطلوب تر انجام می گیرد.

یکی از مباحث مهم در راینولوژی، جراحی پلاستیک و زیبایی بینی با حفظ عملکرد آن است. هنر راینولوژیست حفظ آمیزه ای از زیبایی و عملکرد بینی است چرا که توجه به عملکردهای حیاتی بینی از مهمترین اهداف دانش راینولوژی است.

راینولوژی نوین دسترسی به ظریفترین عناصر بینی را با رویکردهای غیر تهاجمی و روشهای اندوسکوپیک امکان پذیر ساخته است.

نقش لیزر و اندوسکوپیک در جراحی زیبایی چیست؟

هدف اصلی استفاده از این دو روش جلوگیری از به مخاطره افتادن عملکرد بینی است. یعنی اگر عملکرد بینی بهتر نشود، دست کم باید وظایف خود را به خوبی قبل از عمل انجام دهد. هرچند در بعضی از جراحی های ظریف بینی استفاده از لیزر این مزیت را دارد که با خونریزی کمتری همراه است.

در جراحی زیبایی بینی لیزر نقش مهمی در نتیجه نهایی عمل ندارد و آنچه تعیین کننده نتیجه عمل است در دستان هنرمند جراح نهفته است. اندوسکوپی بینی با فراهم کردن دید عالی دسترسی به قسمت های عمقی تر جهت رفع مشکلات داخل بینی را تسهیل می کند.

در هفته های اول پس از عمل، بیمارباید به چه نکاتی توجه کند؟

1- مهمترین نکته ای که بیمار باید رعایت کند آن است که در چند هفته نخست هیچ ضربه ای بر بینی وارد نشود

2- از خوردن غذاهایی که به جویدن زیاد نیاز دارد و غذاهای خیلی شور خودداری کند

3- از فعالیت های شدید ورزشی و بدنی اجتناب نماید

4- از حرکات صورتی بسیار شدید مانند گریه و خنده شدید دوری کند

5- از آفتاب و نور خورشید پرهیز کند

6- در هنگام استراحت در بستر طاق باز بخوابد

7- از عینک طبی یا آفتابی استفاده نکند

8- خونریزی های به صورت نشت از بینی بعد از عمل اهمیتی ندارد و نگرانی از این مورد نداشته باشد

9- پانسمان بینی مرطوب نشود.

آیا جراحی پلاستیک بینی عوارضی هم دارد؟

جراحی پلاستیک بینی به مانند هر جراحی دیگری ممکن است با عوارض همراه باشد. در صورت دقت و مهارت جراح و رعایت نکات و دستورات توسط بیمار احتمال این عوارض به حداقل می رسد. عوارض جراحی بینی را به دو دسته می توان تقسیم کرد:

1- آن دسته از عوارض بینی که در عملکرد بینی خود را نمایان می کنند مانند چسبندگی های داخل بینی یا تنگ شدن بیش از اندازه سوراخ های بینی که موجب مشکل تنفسی می گردد

2- عوارضی که در ظاهر بینی نمود می یابد که عمدتا از برداشتن بیش از اندازه بافت های بینی است مانند کوجک شدن بیش از حد بینی که نا متناسب با اجزای صورت جلوه می کند.

 

آیا نوع بینی بر الگوی عمل تاثیر دارد؟

بعضی بینی ها به بینی گوشتی معروفند که مشخصه آنها بینی پهن و با پوستی ضخیم و بافت غضروفی ناچیز است

روش اصلاح اینگونه بینی ها با بینی استخوانی متفاوت است. در جراحی بینی گوشتی استفاده از روشهای تقویت اسکلت بینی برای افزایش حمایت بافتهای نرم بینی ضروری است و حتی جراحی این نوع بینی ها با استفاده از تکنیک های جدید با نتایج مطلوب همراه است.

آیا عمل جراحی پلاستیک بینی با درد همراه است؟

بر خلاف تصور عمل جراحی بینی با درد قابل توجهی همراه نیست.

بی توجهی به عملکردهای ارزشمند حیاتی بینی، چه علائم و عواقبی در پی خواهد داشت؟ 

هرگونه اختلال در عملکردهای حیاتی بینی عواقب ناگواری در سلامت افراد برجا خواهد گذاشت. تنفس حیاتی ترین عملکرد زندگی است که نتیجه آن رسیدن اکسیژن به بافت های بدن است. بی حالی، خواب آلودگی، کسالت، بی حوصلگی و عصبی بودن ممکن است در اثر اختلال تنفسی بینی پدید آید. گاه التهاب بینی همراه، موجب بسته شدن موقت تخلیه سینوسهای اطراف بینی و نیز درد سینوسی، سردرد یا احساس پری، سنگینی و فشار در ناحیه سر و صورت است

ترشحات مزمن بینی یا خشکی حلق ممکن است سبب پدیده تحریکی در حنجره شود که همراه خشونت صدا، سرفه و احساس نیاز مداوم برای صاف کردن گلو است. صدای تودماغی علامتی از گرفتگی راه هوایی بینی است. اختلال بویایی، احساس سرما خوردگی طولانی، خرخر و مشکلات تنفسی حین خواب از علائم دیگر اختلال عملکرد بینی است. وجود هرکدام از این علائم، معاینه کامل بینی را ضروری می سازد.

چه مدت بعد از عمل می توان در مورد نتیجه آن قضاوت کرد؟

دست کم دوسال برای برای اظهار نظر نهایی در مورد نتیجه عمل باید صبر کرد. بسیاری از بیماران چند هفته پس از عمل در حالیکه هنوز ورم بینی به طور کامل فروکش نکرده است با نگاهی موشکافانه در جلوی آینه ساعتها به نظاره بینی می نشینند

این نگاه موشکافانه که تنها به بینی معطوف بوده و به سایر اعضاء صورت توجهی ندارد موجب می شود که از یک سو بسیاری از عدم تقارنهای طبیعی، بصورت عیب جلوه کند و از سوی دیگر زیبایی و تناسب ایجاد شده بینی با دیگر اجزای صورت، تحت الشعاع نگاه محدود به بینی قرار گیرد.

 

آیا عمل جراحی پلاستیک در افراد مسن امکان پذیر است؟

از آنجا که با افزایش سن، بافتهای بینی دچار افتادگی و سستی می شود، این امر بر ظاهر و عملکرد بینی تاثیر می گذارد. بالا بردن نوک بینی در افراد موجب جوان به نظر رسیدن و بهبود تنفس می شود به ظرطی که در جین جراحی تمهیدات لازم برای حفظ استحکام و تکیه گاه بافتها در نظر گرفته شود.

چه سنی برای عمل جراحی پلاستیک بینی مناسب است؟

در دختران حداقل سن 15 سالگی و در پسران از 17 سالگی می باشد. با این وجود ممکن است بسیاری از پسران و دختران در این سنین واجد شرایط مناسب عمل جراحی نباشند زیرا تصمیم گیری در مورد هر فرد یا توجه به رشد کامل جسمی و فکری و داشتن انگیزه کافی فرد انجام می گیرد و این انتخاب بر عهده جراح است.

رابطه بینی با سایر اجزای صورت چه تاثیری بر شیوه جراحی دارد؟

جراحی پلاستیک بینی افزون بر ایجاد تناسب در خود بینی پ، ارتباط خوشایندتری را بین بینی و دیگر اجزای صورت برقرار می کند. به همین دلیل نباید بینی را به عنوان عضوی مجزا و مجرد در نظر گرفت. رابطه تنگاتنگ بینی با پیشانی، چشم، لب و چانه به گونه ای است که هر نوع نقص در اجزای صورت می تواند بر این ارتباط ظریف تاثیر گذارد

به عنوان مثال چانه کوچک موجب برآمده تر به نظر رسیدن بینی می شود. بی توجهی نسبت به تناسب بینی با اجزای صورت موجب عدم دسترسی به نتیجه رضایت بخش خواهد شد.

در این مورد تا چه اندازه به درخواست بیماران توجه می شود؟

در جراحی پلاستیک بینی عضو مرکزی صورت دستخوش تغییر می گردد. جائز اهمیت است که به بیمار فرصت داده شود تا آزادانه خواسته هایش را اظهار کند. برای مثال بیمار می گوید: نمی توانم از راه بینی نفس بکشم و یا بینی ام خیلی بزرگ است.

برخی از بیماران خواهان کاهش اندازه بینی شان هستند و این خواسته را با بکار بردن اصلاحاتی نظیر باریکتر و یا کوتاهتر شود عنوان می کنند. جراح نیز متقابلا فرد را با تغییرات قابل اجرا آشنا می کند و متذکر می شود که هماهنگی و تناسب بینی در صورت، بیش از اندازه آن اهمیت دارد. کوچک شدن بینی تا حدی امکان پذیر است که سلامت بیمار را از نظر تنفس بینی به مخاطره نیندازد.

 

آیا وضعیت روحی و روانی فرد در انجام عمل جراحی بینی تاثیر دارد؟

بی تردید تاثیر بسزایی دارد. چه بسیار بیمارانی که پس از عمل با وجود نتیجه رضایت بخش به دلیل مشکلات روحی روانی، وسواس فکری و یاشخصیت های متزلزل و بیش از اندازه تاثیر پذیر از دیگران از نتیجه عمل خود ناراضی اند

شمار زیادی از افرادی که خواهان جراحی زیبایی بینی هستند، از نظر خود دلایل موجهی دارند، به مانند کسب موفقیت در تشکیل زناشویی، یافتن اعتماد به نفس بیشتر در برخوردهای اجتماعی، جلب رضایت خانواده و دوستان و

در این مقطع باید ضمن ارزیابی بیمار به او گوشزد کرد که تغییرات ظاهری به نجات ازدواج در حال شکست، به دست آوردن شغل جدید یا بهبود چشمگیر در زندگی کمک معجزه آسایی نمی کند. در ضمن ضروری است که افرادی که از جراحی انتظار غیر واقع بینانه ای دارند، از عمل صرف نظر کنند. همچنین لازم است که جراحی زیبایی در افرادی کع دچار بحرانهای شدید روحی، اضطراب یا هیجانهای ناپایدار هستند به تعویق افتد.

بطور معمول داوطلب مناسب جراحی پلاستیک بینی فردی است که از عمل انتظار واقع بینانه ای دارد و برای انجام عمل تحت فشار دیگران نیست و مهمتر آنکه انتظار تغییرات بزرگی را در بهبود فردی و اجتماعی پس از عمل خود ندارد و قویترین دلیلش برای انجام جراحی بینی خوشنودی شخص خود باشد. .  

بطور کلی جراحی های بینی با چه اهدافی صورت می گیرد؟

جراحی های بینی با اهداف متعددی انجام می شود که می توان آنها را به دو دسته تقسیم کرد: دسته اول جراحی هایی هستند که در جهت اصلاح عملکرد بینی انجام می شوند. شایعترین مشکل در عملکرد بینی، گرفتگی راه تنفسی بینی است. جراحی هایی که که در جهت رفع مشکلات عملکرد بینی صورت می گیرد به طور عمده شامل اصلاح انحراف تیغه میانی بینی است. مشکلات دیگری مانند پولیب و تورم بافتهای داخلی بینی نیز ممکن است موجب مشکلات تنفسی شوند. در این حالات ممکن است جراحیهای پیچیده تری مورد نیاز باشد که در بسیاری از موارد مستلزم استفاده از آندوسکوپ است

دسته دوم جراحیهایی که با هدف تغییر شکل خارجی بینی و زیباسازی است. اختلالات زیبایی نیز به دو دسته مادرزادی و اکتسابی تقسیم می شوند. در حالت نخست شایعترین آن قوز پشت بینی و نوک پهن آن است. در حالت دوم شایعترین دلیل آن عفونت، ضربه و مشکلات جراحیهای پیشین است.

در بسیاری از موارد این دو هدف باید به طور همزمان مورد توجه قرار گیرند چرا که غفلت از یکی از آنها موجب عوارضی برای بیمار می شود. بنابر این در جراحی زیبایی باید به کار آیی بینی توجهی ویژه داشت. همین توجه دوجانبه، عمل جراحی بینی را بینهایت مشکل و پیچیده می سازد. هنر جراح بینی ایجاد تعادل دوجانبه بین بیشترین حد عملکرد و زیبایی بینی پس از انجام جراحی پلاستیک بینی جراح به چیزی بالاتر از مهارت نیاز دارد.

پیش از عمل به چه نکاتی باید توجه داشت؟

آسپرین و داروهای مشابه آن دست کم دو هفته پیش از عمل نباید مصرف شود زیرا تمایل به خونریزی را افزایش می دهند. در صورت سرماخوردگی ویروسی لازم است عمل جراحی به مدت چند هفته به تعویق بیافتد.

 

 

 


 

 
          
 
ورود اعضاء
کاربر مهمان! خوش آمدید. با عضویت و ورود به بخش اعضاء، از امکانات سایت استفاده نمایید
پست الکترونیک
کلمه عبور
عضویت در سایت
کلمه عبور را فراموش کرده ام


نظرسنجی
نظر شما در مورد سایت دکتر شریعتی چیست؟
 

     
تازه های پزشکی
 

مهمترین عناوین
آمار سایت
 
 
اعضای آنلاین
  فقط اعضاء می توانند این لیست را ببینند
 

آمار بازدید
بازدید کل 3998
بازدید امروز 1542
بازدید دیروز 749
افراد حاضر 25


 
صفحه اصلی
درباره ما
تماس با ما
سوالات متداول
آلبوم تصاویر
تمامی حقوق این سایت متعلق به می باشد.
Powered by: WebNegah